Хто такі Б50?


Б50 – спільнота волонтерів, яких об’єднує бажання відновити мирне життя у громадах, постраждалих унаслідок російського вторгнення в Україну.

Чим ми займаємося?

Програмні проєкти:
Приберемо!

Допомагає родинам, що через війну залишилися без житла. Волонтери демонтують і прибирають завали зруйнованих приватних і багатоквартирних будинків, громадських просторів тощо.

Реконструкція

Ремонтує пошкодженні війною будівлі – приватні будинки та громадські простори. Волонтери відновлюють роботу шкіл, садочків, бібліотек, медичних закладів тощо.

Б50 Зростання

Програмні проєкти:
P.AGE

Відновлює потенціал дітей із деокупованих і прифронтових територій. Забезпечує бібліотеки якісною розвивальною україномовною літературою, передаючи видання про науку, розвиток, історію, лідерів, гроші, мистецтво, професії, дорослішання тощо.

Б50 Турбота

Програмні проєкти:
Сховки

Допомагає перетворити похмурі дитячі укриття при освітніх закладах на безпечний, комфортний і яскравий простір. Турбується про фізичну і психоемоційну безпеку дітей у стресові періоди.

Пухнаста Неділя

Підтримує притулки для тварин заради мінімізації впливу війни на чотирилапих друзів. Організовує гуманітарну допомогу, догляд за хвостиками й модернізацію території осередків їхнього перебування.

Країна волонтерів

Програмні проєкти:
Корпоративне волонтерство

Залучає проактивні українські бізнеси до відновлення завдяки організації виїзного корпоративного волонтерства. Команди компаній допомагають ліквідовувати руйнування, займаються будівельними й ремонтними роботами тощо.

Фотовиставка “Міцніші за цеглу”

Рефлексує досвід волонтерської ліквідації наслідків війни у перший рік діяльності спільноти. Знайомить із зародженням руху волонтерства відновлення мешканців різних регіонів країни: від Львова до Дніпра,
від Одеси до Полтави.

Інтерв’ю #героїБ50

Транслює історії, життєві цінності й світогляд ключових учасників нашої спільноти. Через приклади допомоги звичайних українців руйнує стереотипи про волонтерів і мотивує займатися відновленням деокупованих громад. 

Фотовиставка “Chronicles of the Unkown Superheroes Ukrainians”

Мандрівний медіапроєкт про українців, які п’ять днів на тиждень намагаються жити звичайним повноцінним життям у світі, де обстріли балістичними ракетами стали дивною нормою, а на вихідних перетворюються на супергероїв волонтерів.

Історія Б50

Наша спільнота зародилася у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Адже саме в цей час під стінами столичного штабу ТрО познайомилися майбутні співзасновники організації. Штаб мав секретну адресу – Б50, саме звідси і пішла назва нашої спільноти.

Волонтери Б50 стали однією з перших команд, які долучились до прибирання щойно звільнених Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля. Із квітня 2022 року ми щотижня гуртуємося задля допомоги жителям деокупованих населених пунктів. Найчастіше волонтеримо на Київщині – у Мощуні, Бородянці, Макарові, Горенці та інших населених пунктах і регіонах.

На зламі 2022-2023 років спільнота переосмислила свою діяльність і масштабувала напрями допомоги.

Місія та цінності Б50


Місія спільноти – відновлення громад, постраждалих унаслідок російського вторгнення в Україну, посилення їхніх спроможностей і мінімізація наслідків війни.

Активісти Б50 є «волонтерами відбудови» в усіх сенсах цього слова – від прибирання й відновлення зруйнованих осель до відродження ментального потенціалу українців.

Навколо нас згуртовані активісти, що високо цінують:

Рівність

Наші активні волонтери – самодостатні реалізовані українці. У нас пліч-о-пліч допомагають 19-річні студенти й 60-річні пенсіонери. Середній вік активістів Б50 – 38 років.

Ми спростовуємо стереотип про «чоловічу» та «жіночу» роботу під час допомоги постраждалим. Розподіляючи завдання, відкидаємо кліше і спираємося на побажання волонтерів та їхні навички. Через спільну допомогу інтегруємо ВПО у нові громади.

Ініціативність

Участь у нашому волонтерському русі базується виключно на добровільному інтересі. Тому понад 48% волонтерів допомагають з Б50 на регулярній основі.

Наші активісти спільно приймають рішення, пропонують покращення, мають простір для реалізації власних ідей та проєктів, розвитку лідерських якостей.

Патріотизм

Волонтери Б50 регулярно підтримують співгромадян, що втратили житло і майно через збройне вторгнення рф. Ми – небайдужі, не можемо лишатися осторонь і не погоджуємося з приказкою «моя хата скраю».

У своїй діяльності ми пропагуємо українські прагнення до волі й сродної праці. Повертаємося до питомих традицій будування житла.

Порядність

Ми ведемо свою діяльність офіційно та регулярно звітуємо, публікуючи фінансові та проєктні звіти.
 
Чесно та прозоро показуємо, куди використовуються залучені кошти й ресурси. Турбуємося про ефективність і  результативність діяльності наших волонтерів. Повністю виконуємо взяті на себе зобов’язання перед партнерами та бенефіціарами.

Організаційна структура і звітність Б50

Спільнота Б50 базується на дружньому тандемі двох офіційно зареєстрованих організацій – благодійного фонду «Б50 Волонтери», що займається залученням добровольців і акумулюванням грошових внесків, і громадської організації «Б50», що реалізує окремі програми та проєкти.

Реєстраційні документи, фінансова та проєктна звітність регулярно публікуються на сайті Б50.

Наші досягнення

21
місяць
волонтеримо
322
волонтерських заходів
організовано
651
волонтера
залучено
178
зруйнованих будинків
прибрано
16
дитячих бібліотек
забезпечено
21
будинок
полагоджено
7
дитячих укриттів
облаштовано
23
фотовиставки
проведено
23834
години волонтерами
відпрацьовано

Географія Б50

Як долучитися до Б50?

Нашій спільноті завжди потрібні активні люди та грошова допомога на реалізацію проєктів. Долучайся до відновлення України!