Що таке P.AGE?


Це проєкт відновлення потенціалу дітей, які мешкають на деокупованих територіях України.

Ми забезпечуємо бібліотеки шкіл і громад сучасними україномовними книжками, що стимулюють особистісний розвиток, допомагають навчатися цікавіше й вибрати майбутній фах.

Яка місія проєкту?

P.AGE дає дітям доступні інструменти для самопізнання і самореалізації, для дослідження себе, інших, країни, планети і всесвіту.

Проєкт підтримує лідерський потенціал дітей війни, трансформує їхню свідомість і розширює горизонти можливостей.

Який у нас план?

Б50 передасть по 50 книг відібраним шкільним чи громадським бібліотекам у регіони, що були деокуповані чи постраждали від війни.

P.AGE реалізується у 3 етапи:

75%

Пілотний етап

📚 50 книг →  🤝 1 бібліотека

📍 Бібліотека ліцею села Богданівка
Київської області

Регіональний етап

📚 250 книг →  🤝 5 бібліотек

📍 Населені пункти 5 прифронтових областей України

Всеукраїнський етап

📚 2 500 книг →  🤝 50 бібліотек

📍 Прифронтові та деокуповані населені пункти півдня, сходу й півночі України

Які видання передаємо?


#розвиток

#мистецтво

#професії

#історія

#лідерство

#гроші

#наука

#дорослішання

#патріотизм

01. Бібліотека ліцею села Богданівка, Київська область

Пілотний етап “P.AGE” відбувся у бібліотеці ліцею села Богданівка, приміщення якого було вщент зруйноване росіянами під час окупації Київщини. Втім, уже восени 2022 р. заклад повернувся до роботи у форматі освітнього центру. Команда Б50 раніше допомогла тут оздоблювати дитяче укриття і на власні очі бачила масштаби руйнувань.

Великі ідеї для юних мислителів

Ця книжка здивує допитливих дітей. Вона вчить тренувати дитячий мозок тамислити нестандартно. Це свого роду подорож в часи, коли жили відомі мислителі та пошук відповідей на питання, які їх турбували – чи існує Бог, що таке добро і зло, що таке істина і що таке справедливість, чому ми живемо і чому ми любимо, що таке уява і що таке свобода?

П’ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці

Це історії звичайних дітей, які пережили голодомор, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок — бабусі моїх добрих подруг, а одна — моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор».

Книга-мандрівка. Незалежні

У книжці-мандрівці «Незалежні» зібрано найважливіші факти за 31 рік існування оновленої незалежної України – про те, як ми відроджували нашу країну, які помилки робили і які перемоги здобували, що готували і що одягали, що співали, читали, дивилися, як захищали свої свободи та як організовували революції. 

Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні

Історія – це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги . Четверо друзів, героїв книги, беруться дослідити нашу історію, дізнатися про все правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі.

Опануй себе!

Зібрані в цій книжці вправи та досвід справжніх підлітків допоможуть розібратися у своїх емоціях та інколи себе пожаліти, а часом – навпаки, підбадьорити й підштовхнути до дії. Доведеться перемогти негативні думки й покопирсатися в собі, але ти це точно зможеш. Готовий змінюватися?

Молодь діє: 50 дітей
і підлітків, які сколихнули світ

Це збірка історій про 50 дітей і підлітків, які довели: ніколи не рано почати діяти. Зовсім юні активісти, винахідники, спортивні чемпіони й лідери думок з усього світу власними вчинками сколихнули світ. Їм не стали на заваді ані вік, ані бідність, ані інвалідність, ані погрози дорослих.

Вони змінили світ. Видатні жінки України

Ця книжка про найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Особисті історії мудрих правительок, меценаток і геніальних мисткинь — незламних, талановитих, особливих своєю силоюдуху жінок, успіх яких надихає і сьогодні.

7 звичок високоефективних підлітків

Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани – усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом.

Думай сам: розвиваємо критичне мислення

Ця книжка допомагає у виробленні й тренуванні навичок критичного мислення. Вона спонукає запитувати, пізнавати, досліджувати, а не просто брати будь-що на віру. Для досягнення мети потрібно тільки трохи повправлятися з новими «обладунками».

Як я дорослішаю. Посібник для хлопців

Одна з найкращих книг для хлопчиків про дорослішання, яка підготує дитину до сповненого змін підліткового життя. У виданні доступно та легко пояснені найбільш важливі та цікаві теми, що турбують хлопців: що таке статеве дозрівання, як підтримати впевненість у собі, як з’являються діти та багато інших.

Велика дитяча енциклопедія

Звідки я взявся?
Чому кораблі не тонуть? Коли на Землі жили динозаври? Із  чого зроблені зорі? Чому відбуваються 
землетруси? Хто така Жанна Д’Арк? У цій книжці ти не тільки знайдеш відповіді на всі свої запитання, а й дізнаєшся про різні дивовижні факти, які будуть цікавими й для дорослих.

Про що всі говорять? Фейкові новини

Фейкові новини – одна з проблем сучасного світу, хоча вони з’явилися ще тоді, коли люди навчилися говорити. З цього видання читач не тільки навчитися розрізняти, що новини правдиві, а й дізнається цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку, про розвиток засобів масової інформації

Я і Конституція

Конституція – це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії. Конституція як компас? Так! Бо у ній ідеться про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і як нам іти у правильному напрямку. Тож рушаймо!

Наші. Інженерна історія України

Це 50 історій про українських інженерів та інженерок і їхні винаходи. Українців за походженням або переконаннями. А ще це можливість спробувати себе в ролі інженера. Історії доповнені завданнями, які дозволяють зрозуміти, що наштовхнуло інженера на винахід, або відтворити його фрагмент.

Як я дорослішаю. Посібник для дівчат

Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років.

Фінанси для початківців

У цьому ілюстрованому посібнику пояснюється, які є способи заробити гроші, що таке кредити, які є способи оплати, що таке інвестиції і в чому цінність грошей. А ще – що таке валюта, е-гроші, що таке борг і як його можна сплатити, як працюють банки і навіщо вони людям, чи що таке трудовий договір чи бюджет.

Інженіально!
Інженерія в дії

На прикладі дев’яти історій з реального життя книга доводить, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.

Будь щасливим бути собою

Щастя – ніби подорож, якою можна насолоджуватися щомиті. І ця книжка – зручний та дуже веселий путівник, своєрідна мішанина корисних порад і дієвих завдань. Вибирай ті, що зацікавлять, повторюй те, що працює найкраще, але не забудь спробувати усе!

Малювати легко

Для експериментів із фарбами і створення справжніх шедеврів досвід не потрібен! Креативні та оригінальні прийоми від професійної художниці надихнуть усіх, хто бажає опанувати різноманітні техніки живопису або просто весело провести дозвілля з фарбами.

Ключові події
в мистецтві

У цій книзі читачі можуть познайомитися з п’ятдесятьма віховими подіями зі світу культури живопису — відомими й не дуже — у період від епохи Відродження до сучасності. Автор описує не лише художні досягнення та відкриття, а й суперечки, гострі конфлікти та судові позови, якими пістрявіє терниста стежина історії мистецтва. 

Анатомія для дітей

Людське тіло надзвичайне, і захопливе, і… ну, досить дивне.
Ця книжка відповідає на всі важливі питання, як-от:
– чи безпечно їсти кози з носа?
– яку частину свого життя ти проведеш у туалеті?
– чому в наших віях живуть огидні істоти?

Думай і винаходь

Ця книжка пропонує незвичайні експерименти для пробудження внутрішнього винахідника кожного з нас. Також ваша дитина дізнається з неї безліч цікавих реальних історій, що підштовхнуть до геніальних думок.
Спробуйте, запропонувати своїм дітям таку гру — винайти чи вдосконалити щось!

Ці дивовижні українці

Це захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна — це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи. Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи.

Я можу врятувати планету

У книжці вміщено розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують дітей і дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.

100 фактів про космос

Весела, дотепна та дуже змістовна книжка подає відомості про історію вивчення космосу, розташування у Всесвіті Землі, утворення Сонячної системи, дослідження планет роботами тощо. Пояснює, що таке гравітація, розповідає про злиття галактик, магнітні бурі та інші явища. Книжка містить цікавинки, про які не дізнаєшся навіть у школі. 

Наука в коміксах. Хімія

У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.

Наука за 30 секунд. Теорії

У книзі наведено огляд і ґенезу основних питань щодо походження і структури Всесвіту та законів і фізичних явищ, які підтримують його існування; щодо будови Землі й походження людини, особливості її психофізіології й уміння оперувати інтелектом.

Наука за 30 секунд. Економіка

У книзі наведено огляд і ґенезу основних напрямків і теорій економіки, термінологічно-понятійний апарат цієї науки, а також віхи життя і діяльності найвизначніших діячів, які долучилися до становлення й розвитку цієї науки.

501 факт, який треба знати з… географії

У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.

Наука в коміксах. Біологія

Цей пізнавальний і веселий посібник створили популяризатор науки Ларрі Ґонік і біолог Дейв Весснер – випускник Гарвардського університету, професор біології та завідувач кафедри «Здоров’я і людські цінності» при Девідсонському коледжі, який читає курси «Вступ до біології», «Мікробіологія» і «ВІЛ/СНІД».

Драми довкола реклами. Як реклама потрапляє в наші голови (і залишається
в них)

У сучасному світі барвистої й захопливої реклами, яка є повсюди, так просто потрапити на її гачок: один погляд і все — реклама заполонила ваші емоції та міцно засіла у вашій голові.
Ця книжка розповість вам усе про правила рекламного бізнесу – доступно і цікаво.

Талант: інструкція з використання. Як перетворити свою творчу іскру на професію

Книжка розповідає про творчі професії та про те, як відчути, розвивати та реалізувати свій талант. 13 креативних індустрій, реальні історії визнаних українських професіоналів, цікаві факти про професії та практичні завдання – усе це допоможе по-новому оцінити творчу сферу та відчути суперсилу власного таланту.

Чого не вчать у школі. Відповіді на найважливіші питання в інфографіці

Книга допоможе дитині стати більш самостійною, креативною, навчитися успішно комунікувати з оточуючими людьми, розуміти свої емоції і керувати ними, усвідомити цінність життя і здоров’я, а також дасть відповіді на безліч інших питань, які не порушують шкільні вчителі.

Повага. Як діяти, коли зазіхають на твої кордони

Кожна дівчина має право на повагу й хоче, щоб її цінували як особистість, чули її думку й не примушували роботи те, що некомфортно. А для цього передусім потрібно навчитися любити й поважати саму себе. Ця книжка — помічник з упевненості в собі: у своєму тілі, ролі у стосунках, спілкуванні з однолітками й старшими.

Чому батьки тебе дратують і як цьому зарадити

Постійно сваришся з батьками через дрібниці та їхній нестерпний диктат? Якщо так – ця книжка для тебе. Разом з її автором Діном Бернетом ти зможеш розібратися, звідки береться це постійне буркотіння і невдоволення щодо твоїх шкільних оцінок, прибирання (чи неприбирання) у кімнаті, залипання в екран смартфона… геть усього!

Я обираю професію. Ким стати. Путівник підлітка STEP BY STEP

Як знайти те саме заняття до душі? Путівник допоможе тобі розібратися! Головна мета книги — допомогти визначитися з професією своєї мрії. Як? За допомогою анкет самопізнання, огляду тенденцій ринку професій, порад від експертів та коучів з особистісного розвитку.

Я обираю хобі.
Путівник підлітка
STEP BY STEP

Ця книга-путівник переконає читачів у тому, що хобі є корисним і вкрай необхідним для щасливого та активного життя. Тут наведено цікаву інформацію про популярні захоплення (коли виникло певне хобі, чому саме набуло поширення, яку користь може дати тощо).

Мрія на мільйон.
Рушай у світ грошей
та бізнесу

Зрозуміло про гроші і підприємництво для найвибагливішої і найнепосидючішої аудиторії – для підлітків. Сергій Вожжов, підприємець і бізнес-тренер, достеменно знає і розуміє цю аудиторію, бо багато років викладає тинейджерам фінансову грамотність.

Мистецтво можливого. Гід політикою
на щодень

Книжка покаже, чому політика життєво важлива для тебе і чому ти важливий для неї. Політика – це не тільки те, як дорослі вигадують закони. Це значно більше. Це як усі ми живемо й взаємодіємо: люди, громади, держави. Як обираємо й вирішуємо. Як даємо собі раду, як ставимося до сусідів.


Фігури в науці та природі. Квадрати, трикутники і круги

Ця книжка розповість найцікавіші факти про такі прості й водночас важливі фігури: квадрат, трикутник та круг. Навчить вимірювати кути й обчислювати площу, малювати ідеально пропорційні фігури без інструментів і робити з них універсальні конструктори.

Малечі про інтимні речі

Ця книга розповідає про дуже важливі речі – органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Як стати кимось

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

У міста є я

Це перше ілюстроване видання для дітей, що відкриває секрети про всі процеси в місті. Тут розповідається про те, як мешканці керують своїм містом, що таке міський бюджет і як він наповнюється, чому тепло треба економити, як не потонути у смітті і чому варто його сортувати, все про різновиди транспорту і коли та чому краще ходити пішки.

Кожна грудочка землі

Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім? Ця книжка – спосіб поговорити з най- меншими про війну
в сучасній Україні, її особисті й родинні виміри, про спільні цінності. Про те, що сміятися завжди краще, та коли сумно, можна
і плакати. Про те, як важливо берегти кожну грудочку нашої землі
й одне одного.

Відчуй свою силу

Книжка стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою.

Українці у світі:
33 правдиві історії

Ця книжка розповідає про видатних українців, яких знають і шанують у всьому світі. Але часто світова спільнота навіть не здогадується про їхнє походження. Наші герої проживали та уславилися в інших країнах. З-поміж них є військові, політики, мандрівники, науковці, винахідники, художники, письменники, кінозірки, музиканти, космонавти, дружини королів та султанів.

Видатні люди. Мистецтво та література

Волт Дісней, Джоан Ролінґ, Вінсент Ван Ґог, Фріда Кало та інші митці зібралися на сторінках цієї книжки, щоб розповісти про різні види мистецтва, зокрема про образотворче мистецтво й літературу. Автор наводить біографії та приклади найвідоміших творінь, розповідає про заслуги понад сотні видатних діячів культури, чиї імена увійшли в історію.

Книга-мандрівка. Україна

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів
про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії
та життя кожного українця.

Atlas Obscura. Найдивовижніші місця планети

Щоб вирушити в подорож, достатньо… не підніматися з улюбленого крісла. Навпаки: загорніться у затишну ковдру, увімкніть улюблену музику, розгорніть цей фантастичний Атлас і — вуаля! — обирайте маршрут та прямуйте відкривати найдивовижніші, найхимерніші, найчарівніші місця планети.

Невже це все
через їжу?!

Невже це все через їжу?! Справді так багато залежить від харчування? Так. Особливо важливо дбати про раціон у підлітковому віці, адже саме в цей період організм росте максимально швидко. Познайомитися з основними секретами правильного харчування тінейджери та їхні батьки зможуть у цій книзі.

Про бібліотеку села Богданівка

Село Богданівка Броварського району сильно постраждало від російської окупації, яка тривала менше місяця, але була надзвичайно жорстокою. Зокрема, росіяни підірвали ліцей, в якому раніше навчалося 450 дітей. Приміщення уже не відновити, тож освітній процес тут організований по-різному: учні середньої та старшої ланки навчаються у школі в сусідньому селі, а для початкових класів переобладнали колишній будинок культури під цифровий освітній центр. Там же формують і нову бібліотеку для дітей, адже раніше вона була розміщена в ліцеї.

Директорка Богданівського ліцею Людмила Дейко зазначила, що тутешні діти обожнюють читати, і останній рік заклад якраз працював над оновленням бібліотечного фонду. Чимало дітей цікавились позанавчальними книгами, наприклад шукали інформацію про емоційний інтелект, soft skills, профорієнтаційну літературу. Тож завдяки P.AGE мрія дітей здійснилася, вони можуть читати не лише художню літературу за програмою, а й шукати себе через надані книжки.

Учасники етапу — бібліотеки з прифронтових регіонів.

250 розвивальних книжок передані у 5 бібліотек Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської та Донецької областей.

Спільнота Б50 зібрала кошти, щоб забезпечити 5 бібліотек новою якісною дитячою розвиваючою літературою.

Великі ідеї для юних мислителів

Ця книжка здивує допитливих дітей. Вона вчить тренувати дитячий мозок тамислити нестандартно. Це свого роду подорож в часи, коли жили відомі мислителі та пошук відповідей на питання, які їх турбували – чи існує Бог, що таке добро і зло, що таке істина і що таке справедливість, чому ми живемо і чому ми любимо, що таке уява і що таке свобода?

П’ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці

Це історії звичайних дітей, які пережили голодомор, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок — бабусі моїх добрих подруг, а одна — моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор».

Книга-мандрівка. Незалежні

У книжці-мандрівці «Незалежні» зібрано найважливіші факти за 31 рік існування оновленої незалежної України – про те, як ми відроджували нашу країну, які помилки робили і які перемоги здобували, що готували і що одягали, що співали, читали, дивилися, як захищали свої свободи та як організовували революції. 

Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні

Історія – це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги . Четверо друзів, героїв книги, беруться дослідити нашу історію, дізнатися про все правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі.

Опануй себе!

Зібрані в цій книжці вправи та досвід справжніх підлітків допоможуть розібратися у своїх емоціях та інколи себе пожаліти, а часом – навпаки, підбадьорити й підштовхнути до дії. Доведеться перемогти негативні думки й покопирсатися в собі, але ти це точно зможеш. Готовий змінюватися?

Молодь діє: 50 дітей
і підлітків, які сколихнули світ

Це збірка історій про 50 дітей і підлітків, які довели: ніколи не рано почати діяти. Зовсім юні активісти, винахідники, спортивні чемпіони й лідери думок з усього світу власними вчинками сколихнули світ. Їм не стали на заваді ані вік, ані бідність, ані інвалідність, ані погрози дорослих.

Вони змінили світ. Видатні жінки України

Ця книжка про найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Особисті історії мудрих правительок, меценаток і геніальних мисткинь — незламних, талановитих, особливих своєю силоюдуху жінок, успіх яких надихає і сьогодні.

Квест STEM. Фантастичні сили і неймовірні машини

Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.

Думай сам: розвиваємо критичне мислення

Ця книжка допомагає у виробленні й тренуванні навичок критичного мислення. Вона спонукає запитувати, пізнавати, досліджувати, а не просто брати будь-що на віру. Для досягнення мети потрібно тільки трохи повправлятися з новими «обладунками».

Як я дорослішаю. Посібник для хлопців

Одна з найкращих книг для хлопчиків про дорослішання, яка підготує дитину до сповненого змін підліткового життя. У виданні доступно та легко пояснені найбільш важливі та цікаві теми, що турбують хлопців: що таке статеве дозрівання, як підтримати впевненість у собі, як з’являються діти та багато інших.

Велика книга «Чому?»

У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань — про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів.

Про що всі говорять? Фейкові новини

Фейкові новини – одна з проблем сучасного світу, хоча вони з’явилися ще тоді, коли люди навчилися говорити. З цього видання читач не тільки навчитися розрізняти, що новини правдиві, а й дізнається цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку, про розвиток засобів масової інформації

Про права та обов’язки. Твій довідник з громадянства

Книжка знайомить читачів і читачок з основними «правилами», що нам їх диктує прийняття українського громадянства. Які найважливіші домовленості кожен із нас уклав з Україною? Як влаштована наша країна, і хто нею керує? Чому важливо дбати про права інших людей і як захиститися від посягання на власні?

Наші. Інженерна історія України

Це 50 історій про українських інженерів та інженерок і їхні винаходи. Українців за походженням або переконаннями. А ще це можливість спробувати себе в ролі інженера. Історії доповнені завданнями, які дозволяють зрозуміти, що наштовхнуло інженера на винахід, або відтворити його фрагмент.

Як я дорослішаю. Посібник для дівчат

Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років.

Фінанси для початківців

У цьому ілюстрованому посібнику пояснюється, які є способи заробити гроші, що таке кредити, які є способи оплати, що таке інвестиції і в чому цінність грошей. А ще – що таке валюта, е-гроші, що таке борг і як його можна сплатити, як працюють банки і навіщо вони людям, чи що таке трудовий договір чи бюджет.

Інженіально!
Інженерія в дії

На прикладі дев’яти історій з реального життя книга доводить, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.

Політика для початківців

Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. «Політика для початківців» стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі як: права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування.

Малювати легко

Для експериментів із фарбами і створення справжніх шедеврів досвід не потрібен! Креативні та оригінальні прийоми від професійної художниці надихнуть усіх, хто бажає опанувати різноманітні техніки живопису або просто весело провести дозвілля з фарбами.

Ключові події
в мистецтві

У цій книзі читачі можуть познайомитися з п’ятдесятьма віховими подіями зі світу культури живопису — відомими й не дуже — у період від епохи Відродження до сучасності. Автор описує не лише художні досягнення та відкриття, а й суперечки, гострі конфлікти та судові позови, якими пістрявіє терниста стежина історії мистецтва. 

Анатомія для дітей

Людське тіло надзвичайне, і захопливе, і… ну, досить дивне.
Ця книжка відповідає на всі важливі питання, як-от:
– чи безпечно їсти кози з носа?
– яку частину свого життя ти проведеш у туалеті?
– чому в наших віях живуть огидні істоти?

Думай і винаходь

Ця книжка пропонує незвичайні експерименти для пробудження внутрішнього винахідника кожного з нас. Також ваша дитина дізнається з неї безліч цікавих реальних історій, що підштовхнуть до геніальних думок.
Спробуйте, запропонувати своїм дітям таку гру — винайти чи вдосконалити щось!

Ці дивовижні українці

Це захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна — це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи. Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи.

Я можу врятувати планету

У книжці вміщено розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують дітей і дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.

100 фактів про космос

Весела, дотепна та дуже змістовна книжка подає відомості про історію вивчення космосу, розташування у Всесвіті Землі, утворення Сонячної системи, дослідження планет роботами тощо. Пояснює, що таке гравітація, розповідає про злиття галактик, магнітні бурі та інші явища. Книжка містить цікавинки, про які не дізнаєшся навіть у школі. 

Наука в коміксах. Хімія

У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.

Важливі філософські питання для дітей 7-11 років

Це книжка, яка вчить дітей критично мислити й розмірковувати на складні теми. Дітлахи часто ставлять філософські питання, на які й дорослі не можуть знайти відповіді, тож французькі філософи допоможуть їм наблизитися до власного розуміння певних проблем.

100 фактів про числа, комп’ютери і програмування

Із книжки можна буде дізнатись про такі речі: людський мозок має окрему ділянку, яка відповідає за розпізнавання чисел; комп’ютери змішують три кольори у понад 16 мільйонів комбінацій; здебільшого Інтернет проходить під водою та ще багато вражаючих фактів.

501 факт, який треба знати з… географії

У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.

Наука в коміксах. Біологія

Цей пізнавальний і веселий посібник створили популяризатор науки Ларрі Ґонік і біолог Дейв Весснер – випускник Гарвардського університету, професор біології та завідувач кафедри «Здоров’я і людські цінності» при Девідсонському коледжі, який читає курси «Вступ до біології», «Мікробіологія» і «ВІЛ/СНІД».

Драми довкола реклами. Як реклама потрапляє в наші голови (і залишається
в них)

У сучасному світі барвистої й захопливої реклами, яка є повсюди, так просто потрапити на її гачок: один погляд і все — реклама заполонила ваші емоції та міцно засіла у вашій голові.
Ця книжка розповість вам усе про правила рекламного бізнесу – доступно і цікаво.

Талант: інструкція з використання. Як перетворити свою творчу іскру на професію

Книжка розповідає про творчі професії та про те, як відчути, розвивати та реалізувати свій талант. 13 креативних індустрій, реальні історії визнаних українських професіоналів, цікаві факти про професії та практичні завдання – усе це допоможе по-новому оцінити творчу сферу та відчути суперсилу власного таланту.

Чого не вчать у школі. Відповіді на найважливіші питання в інфографіці

Книга допоможе дитині стати більш самостійною, креативною, навчитися успішно комунікувати з оточуючими людьми, розуміти свої емоції і керувати ними, усвідомити цінність життя і здоров’я, а також дасть відповіді на безліч інших питань, які не порушують шкільні вчителі.

Повага. Як діяти, коли зазіхають на твої кордони

Кожна дівчина має право на повагу й хоче, щоб її цінували як особистість, чули її думку й не примушували роботи те, що некомфортно. А для цього передусім потрібно навчитися любити й поважати саму себе. Ця книжка — помічник з упевненості в собі: у своєму тілі, ролі у стосунках, спілкуванні з однолітками й старшими.

Чому батьки тебе дратують і як цьому зарадити

Постійно сваришся з батьками через дрібниці та їхній нестерпний диктат? Якщо так – ця книжка для тебе. Разом з її автором Діном Бернетом ти зможеш розібратися, звідки береться це постійне буркотіння і невдоволення щодо твоїх шкільних оцінок, прибирання (чи неприбирання) у кімнаті, залипання в екран смартфона… геть усього!

Я обираю професію. Ким стати. Путівник підлітка STEP BY STEP

Як знайти те саме заняття до душі? Путівник допоможе тобі розібратися! Головна мета книги — допомогти визначитися з професією своєї мрії. Як? За допомогою анкет самопізнання, огляду тенденцій ринку професій, порад від експертів та коучів з особистісного розвитку.

Я обираю хобі.
Путівник підлітка
STEP BY STEP

Ця книга-путівник переконає читачів у тому, що хобі є корисним і вкрай необхідним для щасливого та активного життя. Тут наведено цікаву інформацію про популярні захоплення (коли виникло певне хобі, чому саме набуло поширення, яку користь може дати тощо).

Мрія на мільйон.
Рушай у світ грошей
та бізнесу

Зрозуміло про гроші і підприємництво для найвибагливішої і найнепосидючішої аудиторії – для підлітків. Сергій Вожжов, підприємець і бізнес-тренер, достеменно знає і розуміє цю аудиторію, бо багато років викладає тинейджерам фінансову грамотність.

Мистецтво можливого. Гід політикою
на щодень

Книжка покаже, чому політика життєво важлива для тебе і чому ти важливий для неї. Політика – це не тільки те, як дорослі вигадують закони. Це значно більше. Це як усі ми живемо й взаємодіємо: люди, громади, держави. Як обираємо й вирішуємо. Як даємо собі раду, як ставимося до сусідів.


Фігури в науці та природі. Квадрати, трикутники і круги

Ця книжка розповість найцікавіші факти про такі прості й водночас важливі фігури: квадрат, трикутник та круг. Навчить вимірювати кути й обчислювати площу, малювати ідеально пропорційні фігури без інструментів і робити з них універсальні конструктори.

Малечі про інтимні речі

Ця книга розповідає про дуже важливі речі – органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Як стати кимось

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

У міста є я

Це перше ілюстроване видання для дітей, що відкриває секрети про всі процеси в місті. Тут розповідається про те, як мешканці керують своїм містом, що таке міський бюджет і як він наповнюється, чому тепло треба економити, як не потонути у смітті і чому варто його сортувати, все про різновиди транспорту і коли та чому краще ходити пішки.

Кожна грудочка землі

Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім? Ця книжка – спосіб поговорити з най- меншими про війну
в сучасній Україні, її особисті й родинні виміри, про спільні цінності. Про те, що сміятися завжди краще, та коли сумно, можна
і плакати. Про те, як важливо берегти кожну грудочку нашої землі
й одне одного.

Відчуй свою силу

Книжка стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою.

Українці у світі:
33 правдиві історії

Ця книжка розповідає про видатних українців, яких знають і шанують у всьому світі. Але часто світова спільнота навіть не здогадується про їхнє походження. Наші герої проживали та уславилися в інших країнах. З-поміж них є військові, політики, мандрівники, науковці, винахідники, художники, письменники, кінозірки, музиканти, космонавти, дружини королів та султанів.

Видатні люди. Мистецтво та література

Волт Дісней, Джоан Ролінґ, Вінсент Ван Ґог, Фріда Кало та інші митці зібралися на сторінках цієї книжки, щоб розповісти про різні види мистецтва, зокрема про образотворче мистецтво й літературу. Автор наводить біографії та приклади найвідоміших творінь, розповідає про заслуги понад сотні видатних діячів культури, чиї імена увійшли в історію.

Книга-мандрівка. Україна

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів
про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії
та життя кожного українця.

Atlas Obscura. Найдивовижніші місця планети

Щоб вирушити в подорож, достатньо… не підніматися з улюбленого крісла. Навпаки: загорніться у затишну ковдру, увімкніть улюблену музику, розгорніть цей фантастичний Атлас і — вуаля! — обирайте маршрут та прямуйте відкривати найдивовижніші, найхимерніші, найчарівніші місця планети.

Невже це все
через їжу?!

Невже це все через їжу?! Справді так багато залежить від харчування? Так. Особливо важливо дбати про раціон у підлітковому віці, адже саме в цей період організм росте максимально швидко. Познайомитися з основними секретами правильного харчування тінейджери та їхні батьки зможуть у цій книзі.

Більше про учасників регіонального етапу

До повномасштабного вторгнення цей навчальний заклад був справжньою гордістю громади: нещодавно відремонтовані приміщення та харчоблок, класи з сучасним інтерактивним обладнанням, ноутбуками майже у всіх учителів, принтерами (зокрема, 3D). Тут здобували освіту понад 350 дітей.

За майже місяць повної окупації села (і кілька тижнів проживання загарбників у ліцеї) росіяни нещадно знищили майже все комп’ютерне та мультимедійне обладнання, меблі (більшість кабінетів втратили близько 70% навчально-матеріальної бази!!!), викрали новенький шкільний автобус та замінували приміщення. Ударною хвилею від ворожих авіабомб було вибито майже всі вікна та двері.

Більшість педагогічного колективу школи під час окупації залишалися у Боромлі. Тож відразу після звільнення села 26.03.2022 р. працівники ліцею з небайдужими мешканцями громади почали прибирати наслідки окупації, а на початку квітня вже відновили навчання (дистанційно).

Попри свою красиву назву, Мирноград не є мирним містом, адже знаходиться недалеко від фронту і під час повномасштабного вторгнення неодноразово зазнавав ворожих ударів, а також приймав багато ВПО і військових.

До 24.02.2023 школу № 10 відвідувало 735 дітей! Наразі 634 учні отримують освіту дистанційно.

Бібліотечний фонд школи складає 24 317 екземплярів. Кількість книжок вражає, але якість, на жаль, ні: приблизно 40 % –російськомовні. Також у процесі навчання відчувається гостра нестача сучасної художньої літератури для дітей різного віку та галузевої літератури українською мовою.

Тож комплект із 50 сучасних якісних україномовних книжок стане не тільки поштовхом до розвитку місцевої молоді, а й кроком до українізації, адже юні мирноградці – майбутнє українського сходу й України в цілому.

Краснокутська громада Харківської області – одна з тих, де ситуація відносно спокійна (дуже відносно спокійна, адже наразі в Україні немає безпечних місць). Тут не було окупації та не проходили бойові дії, тож сюди приїхало дуже багато ВПО (минулої весни їх евакуювали з Харкова шкільними автобусами, часто під обстрілами). У вересні 2022 року у Краснокутській громаді проживало 18 000 переселенців (для порівняння: місцеве населення – 26 700 осіб). Допомога ВПО та підтримка ЗСУ – наразі головні завдання жителів Краснокутської громади.

У бібліотеці ліцею 6 500 примірників художнього фонду, значна частина – російською мовою. Фонд морально застарілий і зношений.

При цьому місцеві діти (найбільше – учні початкових і середніх класів) люблять читати. Особливо цікавляться коміксами, пригодами, казками. Не вистачає сучасної художньої дитячої літератури і творів зі шкільної програми.

На початку повномасштабного вторгнення росіяни пройшли через Холми. Населений пункт фактично опинився в облозі, при цьому, на щастя, не зазнав руйнувань і жахіть окупації. Наразі селище приймає ВПО та намагається жити нормальним життям, наскільки це можливо у воєнний час.

Колектив Холминської шкільної бібліотеки створює умови для цікавого дозвілля і розвитку місцевих дітей. Так, тут проводяться «Читання під відкритим небом», де діти знайомляться з книжковими новинками, спілкуються та грають у рухливі ігри.

Також працівники ЗОШ активно поповнюють бібліотечний фонд, адже місцева молодь справді любить читати.

Киселівська школа була побудована у 80-ті роки ХІХ століття (точної дати встановити не вдалося). Відразу навчання велося польською мовою. На українську перейшли у 1937 році.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну ліцей відвідувало 124 учні.

Під час окупації навчальний заклад був базою ворогів (з відповідними нищівними наслідками: вікон і дверей немає, деякі стіни повністю зруйновані, техніка розкрадена). У бібліотеці ліцею було 7 109 книжок (виключно україномовних!). З них – 2 479 підручників. Наразі залишилось 20% з фонду.

Зі слів директорки ліцею, у місцевих дітей є інтерес до читання. Найбільше цікавляться творами сучасних письменників. 

Учасники третього етапу – бібліотеки з населених пунктів півдня, сходу й півночі України.

2500 розвивальних книжок будуть передані у 50 бібліотек з прифронтових та деокупованих територій.

Першим набором цього етапу став сет книжок для ще бібліотеки в Київській області, спонсорований організацією Melexis-Україна та її співробітниками в рамках корпоративного волонтерства.

Наступна п’ятірка учасників отримала книги в листопаді, ними стали бібліотеки сіл Шандриголове та Христофорівка, а також ліцеїв села Ріпки і містечок Козача Лопань та Білопілля. Комплекти з 50 розвивальних книжок для трьох з цих бібліотек були сформовані завдяки донату організації Lemons for Learning, яку заснували підлітки зі США, Max (17 років) і Yulia (13 років). Ці кошти вони зібрали для дитячих розвивальних і навчальних можливостей з усього світу, продаючи лимонад та інші продукти.

Школа з м. Херсон отримала комплект від Б50 завдяки ініціативі волонтерки Наталії Палійчук, яка провела фандрейзингову кампанію серед свої друзів та зібрала кошти на нові книжки.

Бібліотеки навчальних закладів з деокупованих Савинців та прифронтових Марганця та Кілії отримали комплекти розвивальної літератури по проєкту P.AGE завдяки організації Bundlex , який надав кошти на придбання книжок, зробивши чудовий подарунок для дітей до Нового року.

Великі ідеї для юних мислителів

Ця книжка здивує допитливих дітей. Вона вчить тренувати дитячий мозок тамислити нестандартно. Це свого роду подорож в часи, коли жили відомі мислителі та пошук відповідей на питання, які їх турбували – чи існує Бог, що таке добро і зло, що таке істина і що таке справедливість, чому ми живемо і чому ми любимо, що таке уява і що таке свобода?

П’ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці

Це історії звичайних дітей, які пережили голодомор, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок — бабусі моїх добрих подруг, а одна — моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор».

Книга-мандрівка. Незалежні

У книжці-мандрівці «Незалежні» зібрано найважливіші факти за 31 рік існування оновленої незалежної України – про те, як ми відроджували нашу країну, які помилки робили і які перемоги здобували, що готували і що одягали, що співали, читали, дивилися, як захищали свої свободи та як організовували революції. 

Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні

Історія – це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги . Четверо друзів, героїв книги, беруться дослідити нашу історію, дізнатися про все правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі.

Опануй себе!

Зібрані в цій книжці вправи та досвід справжніх підлітків допоможуть розібратися у своїх емоціях та інколи себе пожаліти, а часом – навпаки, підбадьорити й підштовхнути до дії. Доведеться перемогти негативні думки й покопирсатися в собі, але ти це точно зможеш. Готовий змінюватися?

Молодь діє: 50 дітей
і підлітків, які сколихнули світ

Це збірка історій про 50 дітей і підлітків, які довели: ніколи не рано почати діяти. Зовсім юні активісти, винахідники, спортивні чемпіони й лідери думок з усього світу власними вчинками сколихнули світ. Їм не стали на заваді ані вік, ані бідність, ані інвалідність, ані погрози дорослих.

Вони змінили світ. Видатні жінки України

Ця книжка про найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Особисті історії мудрих правительок, меценаток і геніальних мисткинь — незламних, талановитих, особливих своєю силоюдуху жінок, успіх яких надихає і сьогодні.

Квест STEM. Фантастичні сили і неймовірні машини

Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.

Думай сам: розвиваємо критичне мислення

Ця книжка допомагає у виробленні й тренуванні навичок критичного мислення. Вона спонукає запитувати, пізнавати, досліджувати, а не просто брати будь-що на віру. Для досягнення мети потрібно тільки трохи повправлятися з новими «обладунками».

Як я дорослішаю. Посібник для хлопців

Одна з найкращих книг для хлопчиків про дорослішання, яка підготує дитину до сповненого змін підліткового життя. У виданні доступно та легко пояснені найбільш важливі та цікаві теми, що турбують хлопців: що таке статеве дозрівання, як підтримати впевненість у собі, як з’являються діти та багато інших.

Велика книга «Чому?»

У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань — про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів.

Про що всі говорять? Фейкові новини

Фейкові новини – одна з проблем сучасного світу, хоча вони з’явилися ще тоді, коли люди навчилися говорити. З цього видання читач не тільки навчитися розрізняти, що новини правдиві, а й дізнається цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку, про розвиток засобів масової інформації

Про права та обов’язки. Твій довідник з громадянства

Книжка знайомить читачів і читачок з основними «правилами», що нам їх диктує прийняття українського громадянства. Які найважливіші домовленості кожен із нас уклав з Україною? Як влаштована наша країна, і хто нею керує? Чому важливо дбати про права інших людей і як захиститися від посягання на власні?

Наші. Інженерна історія України

Це 50 історій про українських інженерів та інженерок і їхні винаходи. Українців за походженням або переконаннями. А ще це можливість спробувати себе в ролі інженера. Історії доповнені завданнями, які дозволяють зрозуміти, що наштовхнуло інженера на винахід, або відтворити його фрагмент.

Як я дорослішаю. Посібник для дівчат

Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років.

Фінанси для початківців

У цьому ілюстрованому посібнику пояснюється, які є способи заробити гроші, що таке кредити, які є способи оплати, що таке інвестиції і в чому цінність грошей. А ще – що таке валюта, е-гроші, що таке борг і як його можна сплатити, як працюють банки і навіщо вони людям, чи що таке трудовий договір чи бюджет.

Інженіально!
Інженерія в дії

На прикладі дев’яти історій з реального життя книга доводить, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.

Політика для початківців

Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. «Політика для початківців» стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі як: права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування.

Малювати легко

Для експериментів із фарбами і створення справжніх шедеврів досвід не потрібен! Креативні та оригінальні прийоми від професійної художниці надихнуть усіх, хто бажає опанувати різноманітні техніки живопису або просто весело провести дозвілля з фарбами.

Ключові події
в мистецтві

У цій книзі читачі можуть познайомитися з п’ятдесятьма віховими подіями зі світу культури живопису — відомими й не дуже — у період від епохи Відродження до сучасності. Автор описує не лише художні досягнення та відкриття, а й суперечки, гострі конфлікти та судові позови, якими пістрявіє терниста стежина історії мистецтва. 

Анатомія для дітей

Людське тіло надзвичайне, і захопливе, і… ну, досить дивне.
Ця книжка відповідає на всі важливі питання, як-от:
– чи безпечно їсти кози з носа?
– яку частину свого життя ти проведеш у туалеті?
– чому в наших віях живуть огидні істоти?

Думай і винаходь

Ця книжка пропонує незвичайні експерименти для пробудження внутрішнього винахідника кожного з нас. Також ваша дитина дізнається з неї безліч цікавих реальних історій, що підштовхнуть до геніальних думок.
Спробуйте, запропонувати своїм дітям таку гру — винайти чи вдосконалити щось!

Ці дивовижні українці

Це захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна — це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи. Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи.

Я можу врятувати планету

У книжці вміщено розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують дітей і дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.

100 фактів про космос

Весела, дотепна та дуже змістовна книжка подає відомості про історію вивчення космосу, розташування у Всесвіті Землі, утворення Сонячної системи, дослідження планет роботами тощо. Пояснює, що таке гравітація, розповідає про злиття галактик, магнітні бурі та інші явища. Книжка містить цікавинки, про які не дізнаєшся навіть у школі. 

Наука в коміксах. Хімія

У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.

Важливі філософські питання для дітей 7-11 років

Це книжка, яка вчить дітей критично мислити й розмірковувати на складні теми. Дітлахи часто ставлять філософські питання, на які й дорослі не можуть знайти відповіді, тож французькі філософи допоможуть їм наблизитися до власного розуміння певних проблем.

100 фактів про числа, комп’ютери і програмування

Із книжки можна буде дізнатись про такі речі: людський мозок має окрему ділянку, яка відповідає за розпізнавання чисел; комп’ютери змішують три кольори у понад 16 мільйонів комбінацій; здебільшого Інтернет проходить під водою та ще багато вражаючих фактів.

501 факт, який треба знати з… географії

У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.

Наука в коміксах. Біологія

Цей пізнавальний і веселий посібник створили популяризатор науки Ларрі Ґонік і біолог Дейв Весснер – випускник Гарвардського університету, професор біології та завідувач кафедри «Здоров’я і людські цінності» при Девідсонському коледжі, який читає курси «Вступ до біології», «Мікробіологія» і «ВІЛ/СНІД».

Драми довкола реклами. Як реклама потрапляє в наші голови (і залишається
в них)

У сучасному світі барвистої й захопливої реклами, яка є повсюди, так просто потрапити на її гачок: один погляд і все — реклама заполонила ваші емоції та міцно засіла у вашій голові.
Ця книжка розповість вам усе про правила рекламного бізнесу – доступно і цікаво.

Талант: інструкція з використання. Як перетворити свою творчу іскру на професію

Книжка розповідає про творчі професії та про те, як відчути, розвивати та реалізувати свій талант. 13 креативних індустрій, реальні історії визнаних українських професіоналів, цікаві факти про професії та практичні завдання – усе це допоможе по-новому оцінити творчу сферу та відчути суперсилу власного таланту.

Чого не вчать у школі. Відповіді на найважливіші питання в інфографіці

Книга допоможе дитині стати більш самостійною, креативною, навчитися успішно комунікувати з оточуючими людьми, розуміти свої емоції і керувати ними, усвідомити цінність життя і здоров’я, а також дасть відповіді на безліч інших питань, які не порушують шкільні вчителі.

Повага. Як діяти, коли зазіхають на твої кордони

Кожна дівчина має право на повагу й хоче, щоб її цінували як особистість, чули її думку й не примушували роботи те, що некомфортно. А для цього передусім потрібно навчитися любити й поважати саму себе. Ця книжка — помічник з упевненості в собі: у своєму тілі, ролі у стосунках, спілкуванні з однолітками й старшими.

Чому батьки тебе дратують і як цьому зарадити

Постійно сваришся з батьками через дрібниці та їхній нестерпний диктат? Якщо так – ця книжка для тебе. Разом з її автором Діном Бернетом ти зможеш розібратися, звідки береться це постійне буркотіння і невдоволення щодо твоїх шкільних оцінок, прибирання (чи неприбирання) у кімнаті, залипання в екран смартфона… геть усього!

Крута архітектура

Ця книжка — чарівний ключ до брами дивовижного замку під назвою «Архітектура». Вона розкаже про неймовірні архітектурні подвиги, геніальні винаходи та дивовижні досягнення. Познайомить читачів і читачок із найвідомішими будівлями світу — від пірамід Гізи й собору Саґрада Фамілія до фантастичних будівель Захи Хадід, хмародерів у Дубаї і лондонського “Уламка”.

Я обираю хобі.
Путівник підлітка
STEP BY STEP

Ця книга-путівник переконає читачів у тому, що хобі є корисним і вкрай необхідним для щасливого та активного життя. Тут наведено цікаву інформацію про популярні захоплення (коли виникло певне хобі, чому саме набуло поширення, яку користь може дати тощо).

Мрія на мільйон.
Рушай у світ грошей
та бізнесу

Зрозуміло про гроші і підприємництво для найвибагливішої і найнепосидючішої аудиторії – для підлітків. Сергій Вожжов, підприємець і бізнес-тренер, достеменно знає і розуміє цю аудиторію, бо багато років викладає тинейджерам фінансову грамотність.

Мистецтво можливого. Гід політикою
на щодень

Книжка покаже, чому політика життєво важлива для тебе і чому ти важливий для неї. Політика – це не тільки те, як дорослі вигадують закони. Це значно більше. Це як усі ми живемо й взаємодіємо: люди, громади, держави. Як обираємо й вирішуємо. Як даємо собі раду, як ставимося до сусідів.


Фігури в науці та природі. Квадрати, трикутники і круги

Ця книжка розповість найцікавіші факти про такі прості й водночас важливі фігури: квадрат, трикутник та круг. Навчить вимірювати кути й обчислювати площу, малювати ідеально пропорційні фігури без інструментів і робити з них універсальні конструктори.

Малечі про інтимні речі

Ця книга розповідає про дуже важливі речі – органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Як стати кимось

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

У міста є я

Це перше ілюстроване видання для дітей, що відкриває секрети про всі процеси в місті. Тут розповідається про те, як мешканці керують своїм містом, що таке міський бюджет і як він наповнюється, чому тепло треба економити, як не потонути у смітті і чому варто його сортувати, все про різновиди транспорту і коли та чому краще ходити пішки.

Кожна грудочка землі

Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім? Ця книжка – спосіб поговорити з най- меншими про війну
в сучасній Україні, її особисті й родинні виміри, про спільні цінності. Про те, що сміятися завжди краще, та коли сумно, можна
і плакати. Про те, як важливо берегти кожну грудочку нашої землі
й одне одного.

Відчуй свою силу

Книжка стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою.

Українці у світі:
33 правдиві історії

Ця книжка розповідає про видатних українців, яких знають і шанують у всьому світі. Але часто світова спільнота навіть не здогадується про їхнє походження. Наші герої проживали та уславилися в інших країнах. З-поміж них є військові, політики, мандрівники, науковці, винахідники, художники, письменники, кінозірки, музиканти, космонавти, дружини королів та султанів.

Видатні люди. Мистецтво та література

Волт Дісней, Джоан Ролінґ, Вінсент Ван Ґог, Фріда Кало та інші митці зібралися на сторінках цієї книжки, щоб розповісти про різні види мистецтва, зокрема про образотворче мистецтво й літературу. Автор наводить біографії та приклади найвідоміших творінь, розповідає про заслуги понад сотні видатних діячів культури, чиї імена увійшли в історію.

Книга-мандрівка. Україна

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів
про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії
та життя кожного українця.

Дитячий атлас світу. 60 географічних карт

Цей ілюстрований атлас запрошує читачів на неймовірну екскурсію всіма куточками нашої планети за допомогою чудово оформлених карт. Сучасну наукову інформацію супроводжують яскраві фотографії. Юні читачі дізнаються про природні середовища існування та жваві міста; давні традиції та сучасний спосіб життя; про пам’ятки, які роблять кожну країну унікальною.

Невже це все
через їжу?!

Невже це все через їжу?! Справді так багато залежить від харчування? Так. Особливо важливо дбати про раціон у підлітковому віці, адже саме в цей період організм росте максимально швидко. Познайомитися з основними секретами правильного харчування тінейджери та їхні батьки зможуть у цій книзі.

Більше про учасників всеукраїнського етапу

Селище Іванків було одним із перших окуповане ворогами. Тут було все, що так люблять росіяни: обстріли, вбивства мирних жителів, мародерство, спалення історико-краєзнавчого музею, в якому зберігалася колекція картин Марії Примаченко.

Іванківська бібліотека також відчула на собі жахіття воєнних дій: постраждав дах будівлі, чимало книжок у сховищі «зловили» кулі. Попри це заклад продовжує розвиватися, проводити різноманітні освітні заходи і підтримувати українців.

Бібліотека була відібрана з-поміж заявок співробітниками Мелексіс-Україна, які працювали з Б50 в рамках корпоративного волонтерства. Б50 передав компанії наш список розвиваючої літератури. Співробітники обирали книги зі списку, купували їх і приносили в офіс. Паралельно відкрили рахунок у Monobank, щоб люди могли просто пожертвувати кошти на придбання літератури.

Бібліотеку вибрали самі працівники, адже хотіли підтримати заклад зі свого регіону й поповнити фонд бібліотеки, що постраждала від окупації.

Село Шандриголове на Донеччині – типовий звільнений від росіян населений пункт: потрощена техніка, вирви від снарядів, руїни та попелища, жодного вцілілого будинку, знищені дитсадок, школа, майстерня, клуб, бібліотека… З травня по вересень 2022 року село перебувало під російською окупацією. 27 вересня в рамках боїв за Лиман його було звільнено ЗСУ. Але фронт досі близько (25 км).

Оскільки місцева школа зруйнована, 16 дітей, які залишилися в селі, навчає у себе вдома вчитель української мови і літератури. Знищена також сільська бібліотека: до повномасштабного вторгнення вона налічувала 9 238 екземплярів, а наразі має всього 337 видань, подарованих небайдужими читачами. Зараз вона функціонує у форматі «бібліотеки в рюкзачку». Тож книжковий фонд потребує поповнення, особливо дитячої та довідково-інформаційної літератури. Тому 50 сучасних україномовних книжок від Б50 стануть дуже відчутним і дуже корисним подарунком для дітей з села Шандриголове.

Ця бібліотека – одна з кращих філій комунального закладу «Баштанська публічна бібліотека». Вона відіграє важливу роль у соціокультурному житті всієї громади, популяризуючи читання серед її жителів та виховуючи читацьку культуру серед молоді. Тут діє клуб за інтересами «Ріднокрай», який досліджує історію своєї маленької Батьківщини, вивчає її літературне та мистецьке життя.

На початку березня 2022 року Христофорівка потрапила під окупацію, російські військові зайняли будівлі історії села, у приміщеннях якого знадилася бібліотека. Тут вони творили безлад (як і скрізь, куди можуть дотягнутися): вибили двері, зламали замки, пошкодили вікна, меблі (з них, зокрема, будували барикади), повністю знищили 200 книжок (серед них – багато видань патріотичного спрямування) і формуляри читачів (спалили, готуючи собі їжу), залишили після себе купу сміття і бруду.

Бібліотека наразі потребує значного оновлення фонду, адже застарілі фізично і морально книжки не здатні задовольнити потреби сучасних користувачів. Тому отримання комплекту книжок від Б50 є надзвичайно важливим та цінним для Христофорівської бібліотеки.

Місто Білопілля знаходиться в 10 кілометрах від росії, тож недивно, що вороги постійно його обстрілюють усім, чим можуть (якось у Білопільській громаді пролунало 170 вибухів за тиждень!). Але життя продовжується, і навчання теж.

Білопільська гімназія № 5, де наразі навчається 114 дітей, зазнала значних руйнувань: будівля їдальні зруйнована вщент прямим влучанням «Шахіда», у приміщенні початкової школи та спальному корпусі вилетіли майже всі вікна, у бібліотеці – всі. Бібліотеку було перенесено й облаштовано в іншому приміщенні.

Питання приміщення вирішено, але існує проблема з оновленням бібліотечного фонду. Інтерес до читання учнів гімназії дуже високий. Вони цікавляться історичними темами, природничими, а учні 1-4 класів полюбляють читати казки, яких тут, на жаль, майже немає. Також не вистачає літератури сучасних письменників (українських і зарубіжних).

У гімназії навчається багато дітей з незахищених верств населення, які потребують особливої підтримки. Завдяки новим книжкам ці діти поринуть у світ пригод, дізнаються щось нове, цікаве, принаймні ненадовго забудуть про війну. Тож комплект від Б50 стане чудовим подарунком для відвідувачів Білопільської гімназії № 5.

У Ріпках, які знаходяться за 25 км від кордону з білоруссю, мешкають справжні герої – прості селяни, які без жодної зброї і жодного військового досвіду (!) змогли захистити свій дім від окупантів. На 8-й день повномасштабної війни сюди заїхали російські війська. Першу невелику ворожу колону зупинили ціною одного загиблого й одного пораненого, другу – мирним мітингом і переговорами, під час яких керівництву громади вдалося домовитись з загарбниками, щоб ті вийшли із Ріпок. Потім місцеві мешканці вчилися співіснувати з росіянами, які поставили блокпост за селищем і вирішували, які машини пропускати, а які – ні, підтримували одне одного і не опускали українські прапори (жовто-блакитні постійно стяги висіли над усіма адмінбудівлями).

У Ріпкинському ліцеї наразі навчається 504 дитини (багатьох привозять сюди з 19 (!) сусідніх сіл) і, попри війну, вирує життя: тут проводять змагання, різні тематичні дні, займаються садівництвом (діє екологічна ініціатива «шкільний сад»), на базі ліцею функціонує інклюзивно-ресурсний центр. Співробітники школи активно долучаються до волонтерства – заливають окопні свічки і роблять чайні суміші для ЗСУ.

На щастя, приміщення ліцею, зокрема бібліотеки, не зазнало руйнувань унаслідок бойових дій. Але книжковий фонд потребує оновлення. Наразі він налічує 7 210 видань художньої літератури, з них тільки 30% українською мовою і лише 10% нові (видані після 2004 року).

При цьому учні проявляють інтерес до читання. Найбільше полюбляють пригоди, фентезі, комікси, дитячі детективи і жахастики. Хлопці цікавляться енциклопедіями про тварин, транспорт, космос. Тож 50 сучасних україномовних книжок від Б50 значно оновлять й урізноманітнять фонд бібліотеки Ріпкинського ліцею.

З 24 лютого до 11 вересня 2022 року Козача Лопань, яке знаходиться всього за 2 км від кордону з росією, перебувала під тимчасовою окупацією. Вороги облаштували в селищі два своїх штаби й почали «наводити порядки» – поставили лояльну до себе «владу», тероризували, обшукували й обмежили пересування людей, облаштували дві катівні, де українців піддавали тортурам, зґвалтуванням і побиттям (особливо жорстоко загарбники поводилися з учасниками АТО й ООС).

Один з російських штабів був у будівлі ліцею в центрі селища. Перед дверима окупанти зробили барикаду з перевернутих столів, на кришках яких помаранчевим балончиком-фарбою вивели літери Z і пропагандистські лозунги. Усередині будівлі шалений безлад: скрізь поламані меблі, розкидані зошити, пляшки з-під алкоголю, на дошках крейдою виведені різні написи (обов’язково з літерою Z). Практично в кожній кімнаті залишилися напівзасохлі сліди людських випорожнень, запах – відповідний. Словом, після росіян школа – порожня. 507 дітей наразі навчаються дистанційно (освітній процес відновили у квітні 2022 року, ще під час окупації).

Зазнала втрат і бібліотека ліцею: вибуховою хвилею пошкоджено вікна, вороги спалили всі підручники, які знайшли (художню літературу при цьому не чіпали). У бібліотечному фонді до повномасштабної війни було 14 058 книжок, брошур, журналів, з них 6 905 художніх.

При цьому учні читають з задоволенням: підлітки найбільше цікавляться науково-популярною літературою та художніми творами програмових творів. Малеча полюбляє більше казки та розвивальні ігри. Тож ми впевнені: книжки від Б50 обов’язково знайдуть своїх читачів у Козачій Лопані!

Херсонська загальноосвітня школа I-III ступенів №39 «Школа-родина» розташована на околиці міста, за 5 км до Антонівського мосту і за 10 від аеродрому Чорнобаївка. Сама будівля школи дивом не зазнала руйнацій, але знаходиться рівно між цими двома точками постійних обстрілів

Під час окупації діти навчалися онлайн. Щоправда, не у всіх був інтернет і зв’язок зникав.

До вторгнення у школі № 39 навчалось 380 дітей, після – 450 (кількість збільшилася завдяки ВПО). Наразі освітній процес проходить дистанційно через загрозу обстрілів, які відбуваються в Херсоні майже щодня.

Школа і бібліотека дуже активні. Тут є Музей етнографії та побуту, діє гурток «Краєзнавець», де юні екскурсоводи проводять зустрічі з учнями школи та її гостями. Учні постійно долучаються до благодійної діяльності, зокрема до акції «Марафон добрих справ».

Хоча Кілія не була під окупацією, мешканці міста добре відчули на собі перебування російських військ на о. Зміїний, який розташований поруч. Місто обстрілювали багато і часто, і Кілія не зазнала руйнувань лише завдяки відмінній роботі ППО. Містяни також пройшли через інформаційно-психологічні атаки ворога про висадки десанту та «вам немає куди бігти», але мужньо вистояли.

На жаль, Одещина і зараз потерпає від постійних атак ворожими безпілотниками. Попри це приміщення Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3, на щастя, не зазнало руйнувань. Сьогодні тут за змішаною формою (очно – дистанційно) навчається 582 дітей. У школі є укриття.

У бібліотечному фонді катастрофічно не вистачає україномовних книжок. Кілька разів тут проводили акцію «Подаруй книгу бібліотеці», але це не вирішило проблеми, тож досі не вистачає художньої, наукової та історичної літератури українською мовою. А така література вкрай необхідна, адже Кілія знаходиться на самому кордоні з Румунією і більшість населення – російськомовна.

Савинці – мальовниче селище міського типу, яке знаходиться на березі Сіверського Донця, в Ізюмському районі Харківської області, центр Савинської територіальної громади. Пів року громада знаходилась під російською окупацією. Три школи (з чотирьох) та один клуб знищені вщент (до фундаменту) і не підлягають відновленню. Постраждала і Савинська музична школа – вибиті вікна, велика дірка в даху, всі музичні інструменти втрачені.

На щастя, Савинський ліцей, де наразі дистанційно навчається 550 дітей (зокрема, ВПО), не зазнав серйозних пошкоджень (єдиний з усієї громади!). Будівля вціліла, але окупанти винесли 69 комп’ютерів, усі проєктори вирвали так, що їх не можна відновити.

Бібліотека закладу дивом не зазнала втрат – весь книжковий фонд залишився на полицях, але потребує оновлення. Наразі фонд художньої літератури налічує 10 648 видань, з них українською мовою тільки 30%, більшість надрукована у минулому столітті. Найбільше не вистачає книжок для молодшого та середнього шкільного віку.

Марганець знаходиться фактично на лінії фронту, відповідно – під постійними обстрілами важкого озброєння та безпілотників. Під час одного з постійних обстрілів було пошкоджено будівлю Марганецького ліцею № 9 (ударною хвилею розбило вікна бібліотеки), в якому в онлайн-форматі наразі навчається більше пів сотні дітей (зокрема, ВПО).

Попри те, що ліцей відносно молодий (працює з 1986 року), бібліотечний фонд – застарілий, у ньому лише 35 % україномовних книжок, 40 % – виданих після 2004 року, бракує україномовних книжок за шкільною програмою і галузевої літератури.

При цьому ліцеїсти люблять читати, а бібліотекарі активні. Зокрема, проводять акцію «Подаруй бібліотеці книжку», в рамках якої люди з різних куточків країни висилають бібліотеці ліцею № 9 художню та галузеву літературу українською мовою.


Продовжується відбір бібліотек для участі в проєкті.

Як долучитися?


Стань частиною проєкту P.AGE і допоможи Б50 прикрасити світ дітей, які так багато пережили й втратили.

Допоможи “маленьким” українцям сформувати світогляд, знайти покликання та інтереси, здобути впевненість у собі. І найголовніше – відчути турботу та піклування “дорослих” українців.

Долучайся до формування майбутнього країни!

Донати
Один твій донат – це мінімум одна книжка, яку зможуть прочитати діти цілої громади!

Підтримай проєкт коштами на закупівлю розвивальних видань, виготовлення інформаційних матеріалів і доставку подарунків до бібліотеки.

Усі внески зараховуються на офіційний рахунок організації.

Стати спонсором цілої бібліотеки! 

Візьміть під опіку бібліотеку на вибір, подарувавши дітям із прифронтових регіонів розвивальні книжки.

Для цього можна організувати збір коштів серед друзів та знайомих. А коли накопичите повну суму – зробити цільовий донат для поповнення фонду дитячої бібліотеки нашим комплектом книжок. 

Долучіться до корпоративного волонтерства разом із колегами заради відновлення країни та потенціалу дітей. Зробіть цільовий донат на комплект книжок від імені організації, зберіть кошти всередині команди або залучіть колег до цікавого квесту з пошуку й придбання книжок з нашого комплекту!

Для підтримки однієї бібліотеки потрібно лише 15 000 грн.

Бажаєте взяти участь? Зв’яжіться з нами за допомогою Telegram (@B50_org) чи напишіть на p.age@b50.com.ua і ми допоможемо це зробити!

яК ЩЕ мОЖНА дОПОМОГТИ?

Допоможи Б50 реалізувати проєкт ще потужнішим. Долучайся до втілення гарної справи!
  • Можеш запропонувати знижки на купівлю книг?
  • Маєш потужний блог на Youtube, Facebook, Instagram чи Telegram?
  • Часто їздиш між Києвом і прифронтовими та деокупованими регіонами?
  • Маєш нові україномовні дитячі книжки і хочеш поділитися ними? 
  • Знаєш бібліотеки, яким необхідна допомога?
  • Маєш іншу корисну інформацію для розвитку проєкту?

Сконтактуй з нами будь-яким зручним способом, аби домовитися про співпрацю!

Як отримати допомогу?

Ви працюєте у бібліотеці чи є представником закладу освіти з деокупованих громад і регіонів, що постраждали від війни? Подавайте заявку на участь у проєкті P.AGE!

Розкажіть про ваших дітей і громадську бібліотеку або школу, залиште контакти в анкеті. Після обробки запитів ми проінформуємо вас про можливість участі у проєкті. 

Чекаємо ваших заявок!

Маєте ще запитання?

Пріоритетом для нас є допомога громадам, що постраждали внаслідок вторгнення росії на територію України.

Ми отримуємо анкети-заявки від бібліотек, збираємо інформацію і включаємо їх до проєкту.

У часи змін найважливішим капіталом є люди. Інвестиція в дітей зараз – це інвестиція у світле майбутнє України через 5-10 років!  

На пілотному етапі ми самостійно вибрали 50 книг. У процесі підбору комплекту для бібліотеки ми старалися відшукати найякісніші видання на книжковому ринку. Намагалися охопити цікавими виданнями різні вікові категорії дітей. І при цьому відобразити різні сфери й напрями особистісного, інтелектуального, професійного розвитку, формування дитячої свідомості та національної ідентичності.

Зараз у планах залучити до формування й візування переліку профільних фахівців.

У книгарнях чи видавництвах, які запропонують оптимальні ціни та найбільш вигідні умови співпраці.

Це дає можливість створити набір книжок, що комплексно формуватиме світогляд дітей кожної громади.

Проте у додаток до придбаного ядра 50 розвивальних книжок ми готові приймати також художні книги – україномовні, у відмінному стані, видані після 2004 року.

Усі ваші донати, як і спонсорські кошти, ми приймаємо на офіційний рахунок та Монобанку громадської організації “Б50”, щоб надалі з нього закупляти усі книжки й оплачувати друк поліграфічної продукції.

Передача видань здійснюється на підставі договору та акта приймання-передачі з бібліотекою. Тож усі книги офіційно приймаються на баланс закладу.

Збирати у рамках фандрайзингової кампанії в Україні та за кордоном, партнеритися із видавництвами, профільними блогерами й інфлюенсерами.

92,3% піде на закупівлю видань, ще 7,7% – на поліграфію, що допоможе поширити інформацію про проєкт і логістику подарунків до їх отримувачів. Вказані цифри є орієнтовними та розрахунковими.

Ми активно  працюємо над тим, щоб зменшити ці витрати. Наприклад, отримавши спеціальні умови від видавництв, поліграфій та перевізників вантажів.

Оплата праці команди та інші адміністративні витрати на цьому етапі проєкту не передбачені.

Можна написати на e-mail p.age@b50.com.ua чи в Telegram @B50_org

Хто створює цей проєкт?

Юлія Габдулова

менеджерка проєкту

Марія Наумчик

консультантка проєкту

Ярослав Гадзінський

консультант проєкту

Партнери проєкту

Видавництво «Жорж»

Видавництво «Моноліт-Bizz»

Видавництво АССА

Видавничо-освітній проєкт ПОРТАЛ

Видавництво «Талант»

Видавництво «РМ»

Видавнича група «Основа»

Видавництво «Час майстрів»

Видавництво «Vivat»

Видавництво «Читаріум»

Видавництво #книголав

Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Видавництво «Ранок»

Melexic – Україна

Lemons for Learning

TakeOff

Новини проєкту