Проєкт Пухнаста Неділя

Це регулярна волонтерська допомога тваринам і притулкам – фізична (прибирання й ремонтні роботи), гуманітарна (збір і передача необхідних речей) та емоційна (вигул, догляд, спілкування).

Про проєкт | Історія | Притулки | Як долучитися? | Новини


Про проєкт

Кожної першої неділі місяця ми збираємося, щоб піклуватися про тварин, а також отримувати заряд позитиву на наступні чотири тижні: так ми суміщаємо волонтерство і петтерапію (безкоштовну).

Місія волонтерів у притулках – мінімізувати вплив війни та її наслідків на тварин. Адже Пухнаста Неділя є частиною програми Б50 Турбота.

Історія

Усе почалося з піклування про тварин під час поїздок з прибирання руйнувань: волонтери Б50 підгодовували місцевих (часто бездомних) котів і собак, гралися з ними. Потихеньку гуртувалися навколо цієї допомоги.

Притулкам для тварин почали точково допомагати восени 2022 року. Зокрема, брали участь у ремонті приміщень, організовували збір кормів і необхідних речей.

Поступове оформлення такої допомоги в окрему повноцінну ініціативу почалося зі співпраці з притулком Best Friends (с. Фасова Київської обл.). Притулок із 2014 року рятував котів, собак, коней, лисиць, а в перші місяці повномасштабного вторгнення потерпав від килимових бомбардувань. Наразі тут знайшли прихисток багато хвостиків, евакуйованих з Херсонщини.

Працівники Best Friends запросили волонтерів Б50 допомогти створити комфортніші умови для тварин – демонтувати старі розбомблені клітки, щоб облаштувати нові просторі вольєри, з теплом і світлом, зі спеціальним місцем для медичних процедур.

Згодом пул притулків, яким допомагають волонтери Б50, розширився, а поїздки для підтримки хвостиків стали регулярними.

Притулки

Наразі активісти Пухнастої неділі є волонтерами:

  • притулку Best Friends, с. Фасова Київської обл. (демонтаж старих вольєрів, вигул собак, передача необхідних речей – корму, лежанок, побутової хімії тощо);
  • хабу перетримки тварин Ukraine animal rescue, м. Київ (ремонтні та малярні роботи);
  • притулку «Дворняшкам дом», м. Київ (вигул собак, передача необхідних тваринам речей – кормів, засобів гігієни, лежанок тощо).

Також ми плануємо допомагати іншим притулкам, які цього потребують. Якщо вашому закладу потрібна допомога, надішліть повідомлення у Telegram.

Як долучитися?

Поїздки задля допомоги притулкам для тварин відбуваються кожної першої неділі місяця.

Щоб записатися у волонтери Пухнастої неділі, слідкуйте за анонсами на нашому офіційному сайті, у Телеграм-каналі та на сторінках у соціальних мережах та записуйтесь на волонтерські поїздки на сторінці Приєднатися.

Долучайтесь також до корпоративного волонтерства разом із колегами. Організуйте для вашої організації, бізнесу чи команди волонтерську поїздку з важливою соціальної місією!

Новини проєкту